11 dubna, 2020 Kdy se otevřou školy?

Kdy se otevřou školy?

Rate this post

Školy otevřou nejdříve na konci května, učit se může i o prázdninách

Žáci a studenti by se mohli zpět do lavic vrátit nejdříve na přelomu května nebo června, řekl na Primě ministr zdravotnictví Vojtěch. Opatření podle něj vláda zruší až jedno z posledních opatření. „Rozhodnutí o školách očekáváme až v průběhu května,“ dodal. Ministr školství se proti konkrétním plánům ohradil a uvedl, že podrobnosti k dopadům na školství sdělí v pondělí.

Náměstek ministra a šéf krizového štábu Roman Prymula uvedl, že by bylo zřejmě možné nějak uspořádat maturitní zkoušky v menších skupinách. Nebránil by se také zkrácení letních prázdnin tak, aby bylo možné stihnout rámcové vzdělávací plány „Dáváme k veřejné diskusi, jestli by děti neměly třeba měsíc pak chodit do školy i v době běžných letních prázdnin,“ řekl.

„Důležité je vyřešit především maturitní zkoušky. Vůči studentům by to nebylo korektní,“ uzavřel Prymula.

Školy jsou kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zavřené od 11. března do odvolání.

„MŠMT respektuje mimořádná zdravotnická (epidemiologická) opatření, ale debatu o podobě přijímaček, maturit, popř. debatu o zkrácení prázdnin opravdu nemá řídit předseda ÚKŠ (Ústředního krizového štábu – pozn. red.),“ ohradil se proti výrokům Prymuly ministr školství Robert Plaga s tím, že v pondělí v 10:00 sdělí podrobnosti o chystaných změnách.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-skoly-zakaz-zavreni-babis-vojtech.A200322_115519_domaci_maka