4 března, 2020 Lék na koronavirus

Lék na koronavirus

Rate this post

Kdo všechno hledá lék na koronavirus: Thajští doktoři hlásí, že vyléčili pacientku

Novému koronaviru s názvem 2019-nCov už v Číně podlehlo přes 300 lidí, dalších více než 17 tisíc je nakažených. Vědci proto pracují na vakcíně, která by šíření nemoci a vysoký počet úmrtí v budoucnu zastavila. Podívejte se, kdo všechno vakcínu vyvíjí a kdy by se novými protilátkami mohlo začít očkovat. Mezitím thajští doktoři zaznamenali úspěch v léčbě díky kombinaci léků na HIV a chřipku.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/lek-na-koronavirus-vakcina-vyvoj-lekari-prehled/r~54663542442f11ea84260cc47ab5f122/

 

Lék, který vyvíjel Čech, zabírá na koronavirus

Lék byl původně vyvinutý proti Ebole.

Česká chemie slaví úspěch. Americká firma Gilead Sciences, která se podílela už i na vývinu léku proti Ebole, poskytla k testovací léčbě látku remdesivir. Tato látka, na které pracovala skupina pod vedením víceprezidenta firmy pocházejícího z České republiky, Tomáše Cihláře, podle posledních informací zabrala na koronavirus jednomu pacientovi z Ameriky.

 

Informaci přinesly Lidovky.cz s odkazem na facebookový post vedoucího oddělení Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Jana Konvalinky.

https://refresher.cz/80260-Lek-ktery-vyvijel-Cech-zabira-na-koronavirus