12 března, 2020 Nouzový stav v Česku: vláda omezila pohyb, restaurace a akce nad 30 lidí

Nouzový stav v Česku: vláda omezila pohyb, restaurace a akce nad 30 lidí

Rate this post

Vláda vyhlásila kvůli koronaviru nouzový stav. Od čtvrtka 14 hodin a na 30 dnů, na delší dobu by to musela udělat Sněmovna. Zakázala vstup do Česka cizincům z patnácti rizikových zemí a cestu Čechům do nich i přítomnost lidí v provozovnách stravovacích služeb od 20 hodin do šesté hodiny ranní.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-nouzovy-stav-cr-cesko-vlada-opatreni-nakaza-zakazy.A200312_040614_domaci_kop

„Jde o zdraví lidí, kteří musí být odpovědní,“ řekl premiér Andrej Babiš. V Česku je 96 potvrzených případů nákazy koronavirem.

Lidé také nebudou moci od šesté hodiny ranní do veškerých zábavních zařízení, do posiloven, solárií, provozoven wellness služeb, na sportoviště či koupaliště.Stravovací zařízení budou zavřená také ve velkých nákupních centrech nad pět tisíc metrů čtverečních. Zůstávají tam tedy otevřeny obchody s oblečením a supermarkety.

Od pátečních šesti hodin také vláda zakázala divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční akce, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy s účastí přesahující ve stejný čas 30 lidí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-nouzovy-stav-cr-cesko-vlada-opatreni-nakaza-zakazy.A200312_040614_domaci_kop