23 září, 2020 Nová opatření proti koronaviru

Nová opatření proti koronaviru

Rate this post

Nová opatření proti koronaviru od čtvrtka 24.4.2020

 

– Ministerstvo zdravotnictví zavádí od čtvrtka nová opatření proti koronaviru. Vnitřní akce budou omezeny na deset osob, pokud není k dispozici sezení. Venkovní pak budou omezeny na 50 účastníků bez sezení. Vnitřní sezení pak bude omezeno počtem 1000 osob na jeden sektor, u vnějších akcí se bude jednat o počet 2000 lidí. Opatření se také dotknou restaurací a barů, kde se zavírací doba zkrátí do 22:00. Ministerstvo vydalo také doporučení pro provozovny, co dělat v modelových situacích. „Myslím si, že opatření nejsou tak hrozivá. Jsou zatím na 14 dnů,“ uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. Dodal, že opatření zatím nebudou zasahovat do škol.

– V úterý laboratoře v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 2394 lidí, to je druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie.

– Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula ve středu oznámí první koronavirová opatření. Hospody budou muset od čtvrtka zavřít nejpozději ve 22:00. Ve stejný den plánuje nové omezení i pro sportovní akce. Ty by měly být omezené počtem 2000 sedících diváků. Opatření má podle Prymuly platit dva týdny.

 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cisla-znovu-vyskocila-pribylo-2400-pripadu-121028