13 března, 2020 Obchody aktivují krizové plány, lidé skupují čerstvé potraviny

Obchody aktivují krizové plány, lidé skupují čerstvé potraviny

Rate this post

Premiér Andrej Babiš i ministr zemědělství Miroslav Toman opakovaně vyzvali české občany, aby neskupovali potraviny ve velkém. Podle oslovených obchodníků ale Češi doporučení příliš nevyslechli a aktuální nákupy jsou vyšší o desítky až stovky procent. Nejrychleji momentálně z regálů mizejí čerstvé potraviny.

Podle premiéra Andreje Babiše jsou obchodní řetězce zásobovány na 95 procent, takže nehrozí nedostatek potravin. S uklidněním přispěchalo i Ministerstvo zemědělství. Podle něj mají tuzemští zpracovatelé připraveny krizové plány, a bude tak zajištěno plynulé zásobování.

„Chci všechny naše občany uklidnit, že v žádném případě nehrozí nedostatek potravin v obchodech i v mimořádné situaci, jaká je nyní kvůli epidemii koronaviru. Například větší pekárny důsledně oddělily provozy tak, aby byly na sobě nezávislé a mohly vyrábět i v případě, že by se v některém provozu objevil problém,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lide-uz-nenakupuji-trvanlive-potraviny-ale-ty-cerstve-obchody-aktivuji-krizove-plany-92719