17 srpna, 2020 Roušky od září

Roušky od září

Rate this post

Roušky se vrací: Od září budou povinné ve veřejných prostorách i dopravě

Nejdůležitější zprávy

– Od 1. září začne znovu platit povinnost plošného nošení roušek ve všech dopravních prostředcích i ve všech vnitřních prostorách, jako jsou nákupní centra, úřady a podobně. Týká se to i společných prostor ve školách.

– V Česku se za 169 dní od začátku epidemie nakazilo novým koronavirem přes 20 000 lidí. V neděli přibylo 121 potvrzených případů nemoci covid-19. Aktuálně nemocných je rekordních 5816. S koronavirem dosud v Česku zemřelo 397 lidí.

– Hygienici zaznamenali na Uherskohradišťsku dvě nová ohniska covidu-19. 11 lidí se nakazilo na svatbě, 12 případů objevili hygienici v tamní nemocnici. Region v současnosti hlásí nejvyšší nárůst počtu nemocných. Za posledních sedm dní se tu nakazilo téměř 34 lidí v přepočtu na 100 000 obyvatel.

– Na mapě regionů podle šíření nemoci covid-19 jsou i nadále zelené, tedy v prvním stupni rizika, Praha a Frýdecko-Místecko. Ostatní regiony jsou bílé, tedy s nulovým, nebo zanedbatelným rizikem nákazy.

Zdroj:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirem-se-nakazilo-20-tisic-cechu-vetsina-ve-trech-krajich-116272

Roušky se vrací. Lidé je budou muset od září nosit v dopravě, obchodech a na vnitřních akcích

Od září bude v Česku ve veřejných prostorách včetně obchodů, ve veřejné dopravě či ve školách mimo třídy povinné nošení roušek. Oznámil to v pondělí po jednání rady vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO. Karanténa a izolace bezpříznakových pacientů pak bude od příštího pondělí zkrácena na 10 dní.

 

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-rousky-od-zari-online-noseni-rousek-pravidla-cesko-v-cr_2008171242_ako