28 dubna, 2021 Testy ke kadeřníkovi

Testy ke kadeřníkovi

3.3/5 - (3 votes)

Testy ke kadeřníkovi? Mohlo by stačit čestné prohlášení!

Doklad o podstoupení testu na koronavirus v certifikovaném odběrovém centru podle provozovatelů služeb péče o tělo negativní ovlivní poptávku, a tedy i tržby. Někteří klienti sjednanou rezervaci kvůli této podmínce odmítají, u jiných může být problém sladit termín návštěvy salonu s volnou kapacitou testovacích míst.

Chybou podle poskytovatelů služeb je nemožnost využít samotestovacích sad, případně potvrzení od zaměstnavatele o negativním testu. Někteří provozovatelé služeb tak chtějí situaci řešit čestným prohlášením klientů, řekli dnes ČTK.

V pražském salonu LUQY zaměřeném na péči o celé tělo podle jeho majitelky Jany Studničkové zákazníky informují o podmínkách využití služeb a žádají je o jejich dodržování. Přinášejí podle ní ale velké komplikace. Pokud například klient rezervaci na poslední chvíli zruší, jiný zákazník si rychle nezvládne zajistit certifikovaný test a prázdné místo tak nebude možné obsadit.

Vláda podle Studničkové ukázala, že ani po více než roce od začátku pandemie netuší, jak nařízení formulovat, aby buď neporušovala zákon, nebo si alespoň neprotiřečila. „Požadavek na profesionální testy je v rozporu s požadavky na testování zaměstnanců a požadavek na vyhodnocování pravosti dokumentů o testech nebo toho, jako vakcínou byl kdo očkován, a stačí tedy jedna dávka nebo byly nutné dvě, je zase v rozporu se zřejmou (ne)odborností nezdravotnického personálu v salonech,“ řekla.

V LUQY proto budou podle Studničkové od každého klienta žádat čestné prohlášení, že jednu z vyhlášených podmínek splňuje. Zatím není jasné, jak to bude fungovat. Salon informaci v pondělí zveřejnil na sociálních sítích a klienti podle Studničkové zatím negativně nereagují.

Zdroj: https://stars24.cz/zpravy/z-domova/27899-testy-ke-kadernikovi-mohlo-by-stacit-cestne-prohlaseni#utm_content=trendingnews&utm_term=Testy%20ke%20kade%C5%99n%C3%ADkovi&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz