30 září, 2020 Vláda schválila nouzový stav. Bude platit od 5. října

Vláda schválila nouzový stav. Bude platit od 5. října

Rate this post

Nouzový stav v Česku bude vyhlášen od půlnoci na pondělí 5. října. Trvat bude jeden měsíc. Nouzový stav podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly umožní státu rychleji reagovat na aktuální situaci při vyhlašování nových opatření i distribuování zdravotnického vybavení. Prymula dodal, že opatření budou mírnější než na jaře.

– V rámci opatření by se podle Prymuly měl omezit počet lidí na vnitřních akcích na 10, venku na 20. Profesionální sport se bude hrát bez diváků, stejně tak nebudou probíhat velké koncerty.

– V Česku v úterý přibylo 1965 případů koronaviru, méně než ve většině všedních dnů minulého týdne. Aktuálně nemocných je 34 448 lidí, u většiny má nemoc covid-19 lehký nebo bezpříznakový průběh. V nemocnicích je podle údajů k pondělku 825 lidí, ve vážném stavu je 187 z nich.

– Dopoledne vláda v Poslanecké sněmovně vysvětlovala, proč je nouzový stav nutné zavést. „Dostáváme se na počty, které začínají omezovat kapacitu našeho systému,“ řekl Prymula poslancům s tím, že současná kapacita je stále dostačující, ale v tuto chvíli už nejsou v nemocnicích neobsazená lůžka a v případě dalšího nárůstu, by se tak musela omezovat další péče na úkor kovid pozitivních pacientů.

– U svateb bude limit třicet osob. Omezení ale začne platit od 19. října, aby se na ně svatebčané mohli připravit.

 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-cr-pribylo-1965-pripadu-covidu-prymula-oznami-dalsi-omezeni-121889